Technik Usług Kosmetycznych

Home / Technik Usług Kosmetycznych

 

Kierunek trwa 2 lata (4 semestry), zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (co dwa tygodnie, tylko w weekendy) lub w systemie dziennym/ wieczorowym. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej, nadane przez Prezydenta Miasta Krakowa oraz pozytywną opinię z Kuratorium Oświaty.

Czym zajmuje się Technik Usług Kosmetycznych?

Technik Usług Kosmetycznych wykonuje zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej oraz zdobniczej, np. wizaż, stylizacja paznokci oraz zabiegi
z zastosowaniem czynników fizykalnych (wywierające wpływ na ciało człowieka). Według prognoz ekspertów z Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, w 2020r. w Warszawie największy popyt będzie na pracowników w usługach osobistych (m.in. kosmetycznych).

Co po ukończeniu szkoły?

Absolwent kierunku Technik Usług Kosmetycznych przygotowany jest do diagnozowania i pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu, rozróżniania zmian skórnych twarzy, szyi i dekoltu, dopasowywania odpowiednich zabiegów do rodzaju cery, zastosowania preparatów kosmetycznych w pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu, umiejętnego przeprowadzenia wywiadu kosmetycznego, dobierania kształtu brwi, wykonywania zabiegu henny i regulacji brwi, wykonywania masażu twarzy, szyi
i dekoltu, wykonywania różnego rodzaju masek kosmetycznych oraz wykonywania manicure oraz pedicure, wykonywania masażu stóp oraz zabiegów pielęgnacyjnych stóp, zastosowania preparatów i aparatury kosmetycznej w pielęgnowaniu ciała, dłoni i stóp, wykonywania zabiegów zdobniczych paznokci i wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i zdobniczych ciała.

Kwalifikacje na kierunku Technik Usług Kosmetycznych:

AU.61 – Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych twarzy;

AU.62 – Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp.

Zatrudnienie:

Technik Usług Kosmetycznych może znaleźć zatrudnienie gabinetach kosmetycznych, salonach urody i SPA, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach medycyny estetycznej, jako przedstawiciel handlowy firmy kosmetycznej i szkoleniowiec oraz jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Przedmioty nauczania:

Działalność gospodarcza i usługowa w salonie

Język obcy w kosmetyce

Podstawy anatomiczno-dermatologiczne

Kosmetyka twarzy, szyi i dekoltu

Kosmetyka dłoni, stóp i ciała

Zabiegi kosmetyczne twarzy, szyi i dekoltu

Zabiegi kosmetyczne dłoni, stóp i ciała

Praktyki zawodowe

NAUKA ZA DARMO LUB W OPCJI PŁATNEJ! O SZCZEGÓŁY PYTAJ W SEKRETARIACIE!

Wymagane dokumenty:

Świadectwo ukończenia szkoły średniej,

1 zdjęcie,

Dowód osobisty do wglądu,

Zaświadczenie od lekarza medycyny pracy – skierowanie wydawane w sekretariacie.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!