Centrum Edukacji Creative

Kurs florystyczny

Kierunek Florysta Kraków trwa 1 rok (2 semestry), zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (co dwa tygodnie, tylko w weekendy)

Szkoła Florystyczna pozwalająca zdobyć tytuł Państwowy.

Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Darmowy Kurs Florystyki

Czym zajmuje się Florysta ?

Florysta zajmuje się między innymi projektowaniem oraz wykonywaniem dekoracji roślinnych, aranżacją wystroju wnętrz z użyciem roślin, materiałów roślinnych i nieroślinnych, a także tworzeniem kompozycji florystycznych. Dobiera surowce do wykonywanych projektów, przygotowuje odpowiednie elementy do dekoracji, pielęgnuje rośliny, jak również opracowuje kosztorys wykonania kompozycji florystycznych.

Co po ukończeniu szkoły ?

Florysta po ukończeniu rocznej szkoły policealnej przygotowany jest do samodzielnej pracy w kwiaciarni lub studiach florystycznych, a także do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Potrafi planować kompozycje okolicznościowe oraz je wykonywać. Kursy florystyczne zapewniają mu umiejętności pozwalające dobrać materiały do wybranego projektu. Zdobywa również wiedzę, dzięki której w sposób profesjonalny może dbać o rośliny.

– OGR.01. Wykonywanie kompozycji florystycznych

Zatrudnienie:
Florysta może znaleźć zatrudnienie w kwiaciarniach, studiach florystycznych lub aranżacji wnętrz, agencjach ślubnych i eventowych oraz firmach florystycznych, a także jako osoba prowadząca własną działalność gospodarczą.
Przedmioty nauczania :
  • Materiałoznawstwo roślinne
  • Materiałoznawstwo nieroślinne
  • Kulturowe podstawy florystyki
  • Środki wyrazu twórczego
  • Kompozycje florystyczne
  • Przedsiębiorstwo florystyczne
  • Język obcy we florystyce
  • Wykonywanie kompozycji florystycznych
  • Praktyki zawodowe
Opłaty na kierunku Florysta Kraków :

– WPISOWE – O zł