fbpx

Centrum Edukacji Creative

Technik Usług Kosmetycznych

Kierunek Technik Usług Kosmetycznych Kraków, trwa 2 lata (4 semestry), zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (co dwa tygodnie, tylko w weekendy)

Szkoła Kosmetyczna posiada uprawnienia szkoły publicznej, nadane przez Prezydenta Miasta Krakowa oraz pozytywną opinię z Kuratorium Oświaty.

Technik Usług Kosmetycznych Kraków - Kosmetologia - Szkoła Kosmetyki

Czym zajmuje się Technik Usług Kosmetycznych?

Wykonuje zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej oraz zdobniczej, np. wizaż, stylizacja paznokci oraz zabiegi z zastosowaniem czynników fizykalnych (wywierające wpływ na ciało człowieka). Naszym celem jest, aby wszystkie związane z tym umiejętności posiadał każdy absolwent studium. Kosmetologia to bardzo przyszłościowy kierunek rozwoju. Według prognoz specjalistów z Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, w Warszawie w 2020 r. największe zapotrzebowanie będzie właśnie na pracowników specjalizujących się w usługach osobistych, do których zaliczamy m.in. usługi kosmetyczne.

Co po ukończeniu szkoły ?

Absolwent kierunku przygotowany jest do diagnozowania i pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu, rozróżniania zmian skórnych twarzy, szyi i dekoltu, dopasowywania odpowiednich zabiegów do rodzaju cery, zastosowania preparatów kosmetycznych w pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu, umiejętnego przeprowadzenia wywiadu kosmetycznego, dobierania kształtu brwi, wykonywania zabiegu henny i regulacji brwi, wykonywania masażu twarzy, szyi
i dekoltu, wykonywania różnego rodzaju masek kosmetycznych oraz wykonywania manicure oraz pedicure, wykonywania masażu stóp oraz zabiegów pielęgnacyjnych stóp, zastosowania preparatów i aparatury kosmetycznej w pielęgnowaniu ciała, dłoni i stóp, wykonywania zabiegów zdobniczych paznokci i wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i zdobniczych ciała

–  FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych

Zatrudnienie:

Technik Usług Kosmetycznych Kraków, może znaleźć zatrudnienie gabinetach kosmetycznych, salonach urody i SPA, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach medycyny estetycznej, jako przedstawiciel handlowy firmy kosmetycznej i szkoleniowiec oraz jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Przedmioty nauczania:

 • Działalność gospodarcza i usługowa w salonie
 • Język obcy w kosmetyce
 • Podstawy anatomiczno-dermatologiczne
 • Kosmetyka twarzy, szyi i dekoltu
 • Kosmetyka dłoni, stóp i ciała
 • Zabiegi kosmetyczne twarzy, szyi i dekoltu
 • Zabiegi kosmetyczne dłoni, stóp i ciała
 • Praktyki zawodowe

Opłaty na kierunku Technik Usług Kosmetycznych:

– WPISOWE – O zł

– CZESNE – O zł (przy 50% obecności)

Wymagane dokumenty:
 • Świadectwo ukończenia szkoły średniej
 • 1 zdjęcie ( nieobowiązkowe, potrzebne do wydania legitymacji )
 • Dowód osobisty do wglądu
 • Zaświadczenie od lekarza medycyny pracy ( skierowanie wydawane w sekretariacie, badanie bezpłatne